אטרקציות באלונדה

במרכז אלונדה, סביב הכיכר תוכלו להינת גם מקצת שופינג במגוון חנויות תיירותיות. עוד אטרקציות בקרבת אלונדה הוא שייט במפרץ בסירה עם קרקעית שקופה, צלילת היכרות במפרץ באמצעות מרכז הצלילה של אלונדה.
טיול רגלי בין המבנים העתיקים בעיירה המתאפיינים בצבעי אדמה המשתלבים בנוף, וכמובן, אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר של אלונדה הוא שייט אל האי ספינלונגה Spinalonga הניצב מנגד, ועליו מבצר ובעבר שימש כמושבת מצורעים, הפך מפורסם גם בזכות ספרה רב המכר של ויקטוריה היסלופ, "האי של סופיה". באי מתקיימים סיורים מודרכים ואפשר לטייל גם עצמאית. הגעה באמצעות סירות התיירים הנמצאות במרינה שבמרכז העיירה.

מסעדות באלונדה שפע של מסעדות, טברנות ובתי קפה לאורך קו החוף של העיירה. ובאמת, קשה ליפול. כולן טובות ובכולן מוגשות מנות מחומרי גלם טריים, בכל זאת כמה שמות של מסעדות שאהבנו במיוחד:
Porto Rino - על הטיילת ליד המרינה, היא מסעדה איטלקית עם פיצות משגעות ופסטות טריות. הכל מחומרי גלם טריים ומקומיים. מעולה.
Paradosiako - דוקא לא על הטיילת אלא פנימה בתוך העיירה. מסעדה משובחת ממש של אוכל מקומי. מומלץ כתובת: Akti Posidonos 25
Olondi - על טיילת אלונדה, טברנה מצויינת, במיוחד אהבנו את תבשיל הכבש עם תפוחי האדמה.
Lotus Eaters - אחת המעולות. גם על הטיילת וקו ראשון לים, מסעדה ים תיכונית עם מנות מצויינות.

באיזור אלונדה תמצאו מספר חופים, חלקם חוליים וחלקם מתאפיינים בפני שטח סלעיים. החוף המרכזי של Elunda הקרוי גם Schisma הוא גם הפופולרי ביותר, ממוקם בחלקה הצפוני של העיירה, חוף חולי שמימיו שלווים תמיד בשל המפרץ שיוצר חצי האי היוצא מאלונדה אל תוך הים. הוא חוף מאורגן הכולל את כל שירותי החוף לרבות כדורעף-חופים, גן שעשועים וספורט ימי.  מהחוף לאורך הים דרומה נפרס המרכז התיירותי והמקסים של אלונדה וכולל מרינה של יאכטות וסירות היוצאות לסיורי שייט. וכן שורה ארוכה של טברנות טובות קו ראשון לים, חנויות תיירים, ורציף ארוך לאורכו תמצאו מלונות קטנים ופשוטים.
מלונות החוף היוקרתיים שוכנים דרומית או צפונית למרכז אלונדה וכוללים לרוב חוף פרטי משלהם.
אחד החופים הפופולאריים והמיוחדים באיזור הוא חוף קולוקויט'ה Kolokitha השוכן על חצי האי מצידו האחר של המפרץ. המעבר אליו נעשה על ידי חציית המיצר (כביש גישה) והמשך נסיעה בדרך עפר. הוא אינו חוף מסודר אך תמצאו בינות הסלעים פינות חמד מקסימות להתמקם בהם ליום בילוי על החוף.

 

 

 

צרו איתנו קשר

Zamir Sivan CEO